Sevginin ölümsüzlüğünü ve sonsuza dek sürebileceğini hissettiren dokunaklı bir film

Kayıp Yüzük- Closing the Ring

2007 ABD-İngiltere-Kanada yapımı filmin oyuncuları arasında Mischa Barton, Neve Campbell, Stephen Amell, Christopher Plummer, Shirley MacLaine, Pete Postlethwaite ve Brenda Fricker yer alıyor.

Gandhi filmi ile yaklaşık otuz beş yıl önce Oscar alan İngiliz yönetmen Richard Attenborough’ın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Peter Woodward tarafından yazılmış.

Film, Amerikan ordusundan emekli bir pilotun 1991 yılında gerçekleşen cenazesiyle başlıyor ve onun arkasından gözyaşı dökmeyen karısı Ethel Ann (Shirley MacLaine) çevresinde gelişiyor.

Farklı zamanlar arasında gidip gelen filmde, İkinci Dünya Savaşı sırasında on askerin içinde bulunduğu B-17 uçağı yoğun bir sis içerisinde kalır ve Belfast Cave Tepesi’ne çarpar. Kaza gerçekleşmeden önce bir asker nişan yüzüğünü uzaklardaki sevgilisine ulaştırması için köylülerden birine emanet etmiştir. Ancak yüzüğün emanet edildiği kişi de bir kazada hayatını kaybeder. Aradan elli yıl geçtikten sonra yüzüğün Jimmy (Martin McCann) adlı bir çocuk tarafından bulunmasıyla hikayeye dahil olan tüm insanların geçmişlerindeki sırlar da ortaya çıkar.

Durağan başlayan film yüzüğün ortaya çıkmasıyla güzel bir aşk hikâyesine dönüşüyor. Sevginin ölümsüzlüğünü ve sonsuza dek sürebileceğini hissettiren bu dokunaklı film; arkadaşlık, sadakat, dostluk gibi erdemleri konu alıyor.

Christopher Plummer, Pete Postlethwaite, Brenda Fricker gibi usta oyunculardan oluşan güçlü bir kadroya sahip filmde Neve Campbell oyunculuğuyla dikkat çekerken filmin yıldızı sempatik İrlandalı aktör Martin McCann oluyor.